Asude Sönmez

Asude Sönmez

Ağustos 1978’de doğdu. Önce İstanbul Erkek Lisesi ardından 2001 yılında Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Pazarlamanın yaratıcı ve üretici tarafına olan ilgisi nedeniyle iş hayatına reklam sektöründe, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’de başladı ve Leo Burnett’te devam etti. 2002 – 2003 yıllarında hem hayatı daha iyi öğrenmek hem de kendini geliştirmek için New York’a gitti ve NYU School of Continuing and Professional Studies’de pazarlama, pazar araştırması ve tüketici davranışları ile ilgili kurslara katıldı.

İstanbul’a döndükten sonra farklı sektörlerde farklı iş deneyimleri edindi. Sektöre girişi 2006 yılında Barem Araştırma Kalitatif Proje asistanlığı ile oldu. İçgörü dünyası, farklı hayatları ve bakış açılarını derinlemesine algılamak, birbirinden çok farklı dinamikleri olan sektörleri öğrenmek onu çok heyecanlandırdı ve sonunda yerini bulduğunu hissetti. 2007 yılında ilk kızı Lila’yı dünyaya getirince kısa bir ara verse de, önce Sever İmpeks’te çalıştı, daha sonra tekrar Barem Araştırma’ya Kalitatif Proje Müdürü olarak döndü ve pek çok kalitatif proje yürüttü.

Kalitatif dünyadaki keyifli yolculuğuna, 2014 yılının başında FutureBright ekibine Kalitatif Departman Direktörü olarak katılarak devam etmektedir.