Bahar Sümer

Bahar Sümer

Eylül 1984’te İzmir’de doğdu.
2003 yılında, 8 yılını geçirdiği ve parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğu Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.  2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde lisans eğitimini; 2010 yılında İsveç’te bulunan Lund Üniversitesi Politika Bölümü’nde lisansüstü eğitimini tamamladı.

Çok sevdiği İsveç’te geçen 3 yılın ardından Türkiye'ye geri döndü ve TBWA\Istanbul Reklam Ajansı İnsan Kaynakları Departmanı'nda 1 sene çalıştı. Bu 1 senenin sonunda, içindeki araştırma sevgisine kulak vererek, araştırmayı hayatının merkezine koyabileceği alanlara yönelmeye karar verdi. 

Medina Turgul DDB Reklam Ajansı'nda Stratejik Planlama Departmanı'nda geçirdiği staj döneminin ardından, Kasım 2012'de siyaset ve kamuoyu araştırmaları yapan KONDA Araştırma ve Danışmalık Şirketi'ne geçti. Burada, Türkiye genelinde yapılan anket çalışmalarında İstanbul Saha Koordinatörlüğü, veri analizi, raporlama gibi kantitatif süreçlerin yanı sıra, derinlemesine görüşmelerin yürütülmesi ve raporlanması gibi kalitatif süreçler de dahil olmak üzere bütün süreçlerde görev aldı. 

Nisan 2014 - Mayıs 2015 arasında Rabarba Reklam Ajansı'nda Stratejist olarak çalıştı.
Mayıs 2015 - Kasım 2015 arasında, kariyerine reklam ve araştırma tecrübelerini harmanlayarak çalışma imkanı veren İpsos Reklam ve Marka Araştırmaları Bölümü’nde Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

Kasım 2015’te Futurebright’a katıldı.

Siyaset ve toplumsal olaylarla yakından ilgilenir. Hayatta en çok hayvanları, Kadıköy’ü ve her fırsatta seyahat etmeyi sever.