Berat Ataş Ezberci

Berat Ataş Ezberci

15 Mayıs 1984, Bursa'da gözlerini dünyaya açtı.

Orta öğrenimini Bursa'da tamamladıktan sonra, üniversitenin okunabileceği en güzel şehirlerden biri olan Eskişehir serüvenine doğru yola çıktı.

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji ve Dış Ticaret bölümlerini tamamladı. Sosyoloji eğitimi hayatı, toplumları, insanları, davranışları ve alışkanlıkları daha yakın ilgi alanına almasına neden oldu.

Gerçek çalışma hayatına ilk olarak Bursa'da özel bir dershanede rehber danışman olarak başladı, ancak ergen davranışlarının ağır yükü, onun oldukça uzağa, İngiltere'ye kaçmasına sebep oldu. 1 yıl dil eğitimi ile birlikte bavulunda bir çok güzel anı ve deneyim ile geri dönüşünü araştırma dünyasına yaptı.

Araştırma kariyerine Kleffmann ile adım atan Berat, daha sonra GfK ve TNS gibi global araştırma şirketlerinin hızlı tüketim departmanlarında bir çok görev üstlendi.

Hangi kademede olunursa olunsun, her gün yeni bir bilgi öğrenmenin heyecanını, her gün yeniden yaşamak bu mesleği daha çok sevmesine sebep oldu.

Hayatta sevgiye, dostluğa, anlayışa, paylaşıma ve güler yüze değer veren Berat, sıkı bir insan ve özellikle de hayvan hakları savunucusudur.  

Bugüne kadar hiçbir hayvan belgeselini gözünde yaş olmadan izleyememiştir.

En çok hayalini kurduğu şeylerden sadece birisi de, sokak hayvanları için adil ve muhteşem olanaklı bir barınaktır.