Damla Kocaoğlu

Damla Kocaoğlu

1994’te Antalya’da doğdu.

2017 yıında Karadeniz Teknik Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü ikincilikle bitirdi.

Birinci sınıftayken Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun açtığı mülakatı kazanarak tiyatro bünyesinde dansçılık ve figüranlık yaptı. Turneler sayesinde de  Türkiye’nin birçok şehrini gezme fırsatı buldu.

2015-2016 yıllarında Erasmus programı kapsamında Macaristan’da Eszterhazy Karoly College’da Communication and Media bölümünde okuma şansı buldu.

Okuduğu dönemde Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması başta olmak üzere birçok reklam, halkla ilişkiler ve medya yarışmasına katıldı ve 27.ADV yarışmasında web sitesi kategorisinde  ödül aldı. Yine öğrenciliği döneminde çocuk, çevre,engelliler, sağlık gibi konularda birçok sosyal sorumluluk kampanyasının hem proje sorumlusu görevini hem de halkla ilişkilerini yaptı.

Çantasında daima kitapla gezer. Edebiyat ve sanat tarihinden çok keyif alır. Hikaye ve deneme yazmayı sever. Fırsat buldukça yüzer, film izler, fotoğraf çeker. Yemek yapmayı, yemeyi özellikle de her yemeği yöresinde yemek için gezmeyi sever. Antalyalı olduğu için deniz ve güneş aşığıdır. Mevsim hep yaz olsun ister.