Didem Atan Köroğlu

Didem Atan Köroğlu

Didem Kasım 1987’de İstanbul’da doğdu.

Uludağ Üniversitesinde Ekonometri eğitimini 2009 yılında tamamladı.

Bursa’da okuduğu süre boyunca Bursa ile özdeşleşmiş tekstil ve otomotiv alanlarında staj yaparak ekonometri alanını özel sektörde gözlemleme şansı edindi. Tek hayali olan IMKB ’de staj yapma şansı oldu ve hayaline bir adım daha yaklaşabilmişti ki ta ki SPPS ile tanışıp Pazar araştırma sektörünün varlığını fark edene kadar..

Pazar araştırmalarına ilk adımını 2010 yılında IPSOS  firmasında Data Processing departmanında FMCG ekibinde araştırma asistanlığı pozisyonu ile başladı. Sonrasında FMCG, NON-FMCG ekiplerinde araştırma uzmanı rolüyle pek çok farklı firmanın projelerinde aktif rol aldı.

Profesyonel iş hayatına 2013 senesinde IKEA firmasında Satış Analiz ve Raporlama uzmanı olarak devam etti. Bu süreçte perakende sektöründe ürün analizi ve kampanya verimlilik ölçüm analizlerini gerçekleştirdi. Perakende sektörünün ardından 2014 yılı itibariyle ilaç sektöründe Zoetis Hayvan sağlığı firmasında Analiz ve Raporlama uzmanı rolüyle satış analizleri ve kampanya yönetiminde aktif rol aldı.

2018 senesi Ocak ayı itibariyle FutureBright Kantitatif ekibe katıldı.

Eğlenmeyi ve gezmeyi çok sever. Gezmekten arda kalan zamanının önemli bir kısmını güncel haberleri takip etmek ve polisiye kitaplar okumaya ayırır. Hayatın gülümseyince güzelleşeceğine inanır bu sebeple gülümser ve gülümsetir.