Elif Köken Ün

Elif Köken Ün

18 Aralık 1986, İzmit doğumlu.

İlköğrenimin ardından parçası olduğu Kocaeli Anadolu Lisesi’nde sayısal yöntemler ile finansal ve sosyal olguları yorumlamaktan aldığı keyfi farkettiğinde Ekonometri okumaya karar verdi ve 2005 yılında Marmara Üniversitesinde Ekonometri eğitimine başladı. Bugünün verisi ile geleceği tahmin etmek, Ekonometri ile ilişkisinin her zaman sıkı olmasına neden oldu. Rakamlar ile yol arkadaşlığı esnasında Marka İletişimi ön lisansını da tamamladı.

Üniversite eğitiminin her gününü dolu dolu yaşayıp aynı zamanda farklı sektörleri deneyimleyerek, büyük keyif aldığı Araştırma sektöründe tam zamanlı çalışmaya başladı.

2009 yılında Yöntem Araştırma ile başlayan araştırma yolculuğuna GFK, Doğa Ventures ve TNS ile devam etti. Bu süreçte çeşitli sektörlerden çok sayıda markaya hizmet eden araştırmaların sorumluluğunu aldı. Aynı zamanda çoklu düşünce sistematiği nedeni ile araştırmada yenilikler için modellerin inşaasında ve iş geliştirme alanında da sorumluluklar üstlendi.

2015 yılından bu yana araştırmada yenilikleri ilk elden takip ederek, dijital, mobil ve sosyal medya tabanlı arştırmaların kurgulanması ve gerçekleştirilmesine liderlik etti.

2016 yılında Future Bright ailesine katıldı. Karakteristik özelliği olan “merak” hissini “işi” ile beslemekten gayet memnun.

En büyük zevki, farklı kültürlerdeki insanların davranışlarının ekonomiye yansımasını gözlemlemek.