Erhan Ecevit

Erhan Ecevit

1976 yılında İstanbul'da doğdu.

1999 yılı başında İTÜ’den İşletme Mühendisi olarak mezun oldu ve finans sektöründe iş hayatına başladı.

Akabinde Millward Brown'da kantitatif araştırma müdürlüğü görevinde bulundu.

2006 yılında Imperial Tobacco'da Türkiye Pazar Araştırma Müdürlüğü pozisyonuna geçti. Firmanın karar verme mekanizmasını desteklemek üzere düzenli tüketim alışkanlıkları, ürün&konsept testleri gibi yeni araçlar oluşturdu. Bu sayede Global Araştırma ekibinin güvenilir bir iş ortağı olarak tanındı ve Türkiye'de birçok yeni ürünün test edilmesini ve perakende pazarlama araştırmalarının pilot ülkesi olmasını sağladı.

Imperial Tobacco tarihinde ilk defa yapılan bir tüketici "co-creation workshop”u organize etti ve sonuçta ortaya çıkan ürün, lansmanının ilk yılında yarım milyar stick satarak Türkiye'yi küreselde 5 numaralı West pazarı yaptı.

Bu başarıların ardından Imperial Tobacco firmasının gelecekteki global potansiyel liderlerinden biri olarak seçildi. 1 yıl boyunca bir liderlik gelişimi programına alındı ve sonrasında West markasının inovasyon ve planlamadan sorumlu Global Brand Manager pozisyonuna getirilerek 2 yıl İngiltere'de çalıştı. Bu süre zarfında markanın yeni global kimliği, büyüme stratejisi üzerine çalıştı ve büyüme stratejisini destekleyecek inovasyon stratejisini oluşturdu.

Dünyada ilk kez gerçek nane yaprağı kullanılan West Mint Leaf sigarasını yarattı.

İnovatif filtreler ve paket mekanizmaları üzerine çalışarak marka portfoyünü genişletti.

Ardından Almanya'ya taşındı ve 3 sene boyunca sırasıyla Doğu Avrupa Bölgesi ve Growth Division pazarlarında Consumer Marketing Manager görevinde bulundu.

Global markaların büyüme stratejisi kapsamında birçok markanın portföy optimizasyonu ve migration projelerinde bulundu.

Akabinde stratejik planlama, operasyonel planlama desteği, ROI gibi konularda 26 farklı ülke operasyonlarını yönetti.

Erhan evlidir. Ayda (7) ve Erin (2) adlarında iki kızı var.

Retro dizaynları çok sever. Atlardan korkar, cruiser bisikletlere ve scrambler motorsikletlere bayılır.

Fena bir piyanist sayılmaz ama kabiliyetsiz bir gitarist olduğu kesindir. Profiterole karşı zaafı vardır. Mottosu "simple is beautiful”dır.

Erhan, Aralık 2015’te Genel Müdür Yardımcısı olarak FutureBright’a katıldı.