Ozan Oğuz

Ozan Oğuz

Haziran 1974’de Ezine’de doğdu.

Çanakkale Anadolu Lisesini bitirdikten sonra girdiği Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümünden 1998 yılında mezun oldu.

Okul sonrası bir süre ithalat/ihracat işi ile uğraştı.

1999 yılında, Pazar Araştırma sektörüne ilk adımını attığı Bileşim International bünyesinde bilgi işlem elemanı olarak bir yıl kadar çalıştı.

2000 yılında geçtiği Millward Brown Pazar Araştırmaları şirketinde script yazımı, veri işleme ve istatistiksel analizler üzerinde çalışmaya devam etti. Özellikle Reklam izleme verileri/analizleri ve tracking projelerde veri yönetimi konularında deneyim elde etti.

2005 yılında TNS bünyesine İstatistiksel Analiz yöneticisi olarak dâhil oldu. Burada müşteri segmentasyonu, etki analizleri, data fusion ve modelleme konularında çalıştı. Analiz ve veri işlem açısından şirket içi sistemsel/süreçsel iyileştirmeler yapan ekibin içerisinde yer aldı.

2012 yılında SIA Pazar Araştırmaları şirketine, İstatistik Analiz Departmanı yöneticisi olarak dahil oldu. Birçok müşteri memnuniyeti, itibar araştırmaları, ürün testleri, segmentasyon, ..vb projelerin analiz planlamasından ve yürütülmesinden sorumlu olarak çalıştı.

Yüzme, sinema ve oğlu ile vakit geçirmek en çok sevdiği şeylerdir.

Mart 2017 itibarı ile Data Procesing & Modelling Manager olarak FutureBright’a katılmıştır.