Seda İlban

Seda İlban

Temmuz 1992’de Bandırma’da doğdu.

Üniversiteye kadarki öğrenimini Bandırma’da tamamlayıp, Marmara Üniversitesi’nde Ekonometri okudu.

Banka pazarlama stajından sonra rotasını pazar araştırmaya çeviren Seda hem kantitatif hem kalitatif projelerde yer alarak fmcg, non-fmcg ve pharma alanında 2,5 senelik bir deneyim kazanmıştır.

Sene sonu derslerinde sınıfça oynaması çok zevkli olan ve birbirinden bağımsız cevaplarıyla bir hikâye yaratan “Kim, Kiminle, Nerede, Ne zaman, Ne yapıyor, Kim gördü, Ne dedi?” oyununun merak hissinden yola çıkarak mesleğinin tadına varmaktadır.

Küçük bir yerde yetişmenin verdiği samimiyete sahiptir ve ada hayatına sempatisi vardır. Ulaşabildiği her adayı ziyaret edip kültürüyle kavrulmayı sever. 

Okuduğu en son kitap olan “Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions” en sevdiği kitaplar arasında yer aldı, kitap kurtlarına ve psikoloji ile yazılımsal mantığın bir arada sonuç bulduğu kararları merak edenlere şiddetle öneriyor!  

Ağırlıklı olarak kurumsal itibar ve müşteri memnuniyeti araştırmalarında tecrübe edinen Seda 2018 yılının Nisan ayında FutureBright kantitatif araştırma ekibine katıldı.